Stres kas ağrısı yapıyor

Günümüz insanını derinden etkileyen stres; vücuttaki dengeyi bozarak, bedende genel bir gerilim oluşmasına yol açıyor. Alman Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Hilal Yıldız, stres altındaki kişilerin vücudunda değişik reaksiyonların meydana geldiğini anlattı. Yıldız, stresle ilgili şöyle konuştu: “Stresin doğurduğu gerginlik ve ağrı arasında önemli bir bağlantı vardır. Stres altındayken beynimiz, algıladığı tehlike karşısında ‘savaş’ ya da ‘kaç’ komutunu verir. Bu komutun yerine getirilmesi için de gerekli olan kas gerginliği artar. Kanser dâhil birçok hastalığın ortaya çıkış ve şiddetinin stresle ilişkili olduğu bilinmektedir. Stresli kişilerde bacak ve baş ağrıları çok sık görülür.”

Bu yazı Kategorilenmemiş kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Stres kas ağrısı yapıyor için 1 cevap

  1. hasta der ki:

    ben üniversiteye hazırlanıyorum yaklaşık 2 hafta önce kas spazmı oldum.ve bir ay kadar önce kalibmde ağrı hissedip doktora gittim bna stresten dolayı kalp kaslarımın gerilip ağrı yaptığını söyledi.sonra işte iki hafta önce bi anda sırtıma bişey oldu ve ne uzanabildim ne oturabildim doktora gittim kas spazmı dediler.gerçekten stresten oldu bütün bunlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir