Liposuction

Liposuction bir zayıflama yöntemi değil, şekillendirme
yöntemidir. Liposuctionın amacı diyetle verilemeyen yağları yani
derin yağ dokusunu almaktadır. Ameliyat öncesinde amacımız bölgesel
zayıflamayı sağlamak, derin yağ dokusunu belirginleştirmek, cildin esnekliğini arttırmak, kasları kuvvetlendirmektir. Liposuctiondan sonra hacim kaybı oluyor. Gergin ve esnek bir cilt ameliyat sonrasında oluşacak bollaşmanın önlenmesinde çok önemlidir. Bunun için özel egzersizler, bacak ağırlık sistemlerini, stepper ve bisiklet cihazlarını kullanıyoruz. 
Ameliyat sonrasında 3.gün tedaviye başlıyoruz. Amacımız oluşan ödem ve hematomları azaltmak, iyileşmeyi hızlandırmak, bollaşmış olan cildi gerginleştirmek, ağrıyı engellemek ve kişinin hedeflenen vücut ölçülerine en kısa zamanda ulaşmasını sağlamaktır. Ağrı için Tens, kasları kuvvetlendirmek için Compex, ödem için Ultrason ve pnömatik Jobs (hava basınçlı kompresyon sistemi) ve masaj uyguluyoruz. İzometrik ve yardımlı aktif egzersizlerle kaslar çalıştırılıyor, 3-4 hafta sonunda dirençli egzersizlere geçiliyor. Korse kullanımı kesiliyor. 

Abdominoplasti, karın bölgesi liposuction: Dikiş bölgesine uygulanan ultrason ve tens yara iyileşmesini hızlandırır, ağrı ve ödemin azalmasını sağlar. Compex karın bölgesi kaslarının çalışmasını sağlar. Başlangıçta yardımlı, devam eden sürede yardımsız ve dirençli aktif egzersizler uyguluyoruz, karın bölgesinde belirgin düzelme gözlenir.

Bu yazı Liposuction kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.